Ahogy a természet megújul tavasszal, itt az ideje, hogy a fonalas fiókunkban is rendet rakjunk! Ha úgy érzed, hogy a fonalaid önálló életre keltek, és titokban szaporodnak, ne aggódj – nem vagy egyedül! A "fonalból sohasem elég" örök igazság, de azért nem árt, ha tudjuk, pontosan mi is lapul a készletünkben. Nézzük, hogyan hozhatunk rendszert a fonalkáoszba!
1. Projektekre félretett fonalak rendszerezése
Mindannyiunknak vannak befejezetlen vagy épp el sem kezdett projektjei – mert ugye mindig jön egy újabb, még izgalmasabb ötlet! Az alábbi módszerekkel átláthatóbbá teheted a fonalaid és mintaleírásaid:
-
Dobozolás vagy kosarazás – Szerezz be néhány átlátszó műanyag dobozt vagy fonott kosarat, és minden egyes projekthez készíts külön tárolót! Így amikor újra kedvet kapsz hozzá, nem kell órákig keresgélned a fonalat és a mintát.
-
Zipzáras tasakok – Praktikus megoldás kisebb projektekhez! Egy tasakba beleteheted a fonalat, a mintaleírást, és még a horgolótűt is. Így bárhová magaddal viheted.
-
Címkézés – Egy egyszerű címkével vagy cetlivel jelöld meg, hogy melyik fonalat milyen projekthez tervezted! Ezzel elkerülheted, hogy a következő félévben háromszor is újra megvedd ugyanazt a színt.
2. Mintaleírások tárolása
A mintaleírások is szeretnek elveszni – főleg, ha papíron vannak. Íme néhány ötlet, hogy mindig megtaláld a kedvenc mintáidat:
-
Mappába rendezés – Egy gyűrűs mappa és néhány genotherm csoda dolgokra képes! Kategorizálhatod őket például pulóverek, takarók vagy amigurumi szerint.
-
Digitális rendszerezés – Ha inkább online tárolod a mintákat, használhatsz egy Google Drive-ot vagy egy Pinterest táblát, hogy mindig kéznél legyenek.
-
Telefonos jegyzetek – Ha egy gyors mentésre van szükséged, fotózd le a mintát és mentsd el egy jegyzetappba! (Csak vigyázz, mert ha túl sok fonalas kép van a telefonodon, a családod azt hiheti, titokban fonalboltot nyitsz.)
3. Mit kezdj a maradék fonalakkal?
A fonalas fiók alján mindig lapulnak apró maradékok, amelyek túl kicsik egy nagyobb projekthez, de túl szépek ahhoz, hogy kidobd. Ne aggódj, ezekre is van megoldás!
-
Mini amigurumik – Kisebb maradékokból készíthetsz apró állatkákat, kulcstartókat vagy díszeket.
-
Tarka takarók és párnák – Fogd össze az összes maradékot, és készíts egy színes, bohém stílusú horgolt vagy kötött takarót! (Egy igazi patchwork csoda lesz!)
-
Makramé kiegészítők – Ha a fonalad vastagabb, remek kulcstartókat vagy falidíszeket készíthetsz belőle.
-
Ajándékcsomagolás – Egy kis maradék fonallal szuperül fel lehet dobni egy csomagot, masniként vagy dekorációként.
+1 Tipp: Ne hagyd magára a fonalakat túl sokáig!
A legjobb módszer a rendrakásra? Alkotni! Használd ki a tavasz friss energiáit, és fejezd be azt a régóta félretett projektet, vagy kezdd el végre a hőn áhított új darabot! Hiszen a fonalból sosem lehet elég – de egy kis rendszerezés sosem árt!