Kézimunka jótékony hatásai gyerekkorban
A kézimunka már kisgyermek korban segíti a két agyfélteke összehangolását, valamint a finommotorikus és térbeli vizualizációs képesség fejlesztését, melyek együttesen elengedhetetlenek az írás és olvasás elsajátításához. Érdemes már akár óvodás kortól - korosztályuknak megfelelő játékos fonalfeladatokkal - megismertetni a gyermekeket a kézzel végzett alkotás örömeivel és hasznos hatásaival.
Ezzel egyidőben pedig a gyerekek csodás, színes alkotásokat készíthetnek, melyek a lelküket is megszínesítik. Valamint, nem utolsó sorban az is fontos, hogy olyan dolgot tud így megtanulni, ami segíti őt is a kikapcsolásban és a stressz leküzdésében, mert higgyétek el, hogy egy kisiskolást nap, mint nap ér kudarc és stressz elég. Tehát a kézimunka fiatal korban történő megtanulása tényleg sokoldalúan hat a gyerekekre. Nemtől függetlenűl fiúk és lányok is egyaránt szívesen bíbelődnek a fonalakkal és tűkkel, és egyaránt büszkeséggel tölti el őket, hogy egész kis alkotásokat tudnak létrehozni.
Tippek és jótanácsok
- Fontos, hogy ne erőltesd soha, várd meg míg maga szeretné megtanulni a kézimunkát!
- Kezdetben próbáljátok ki, hogy tű helyett a kezüket használják! Bár Neked ez nehezebbnek tűnhet, de a gyerekek így érzik jobban a mozdulatokat.
- Próbálj neki korosztályának megfelelő alkotási célt meghatározni, hogy legyen sikerélménye
Fonalas tökdekoráció már akár a legkisebbeknek
Hoztunk neked egy olyan őszi dekorációs ötletet, amelyet akár kisebb-nagyobb gyerekkel is el tudsz készíteni. Az alap elkészítése nagyon egyszerű, a makramécsomózást pedig az ügyes pici ujjak is el tudják sajátítani.
A mintadarabokhoz Bravo Originals - sütőtök színű fonalat használtunk, a tök szárának makramézásához pedig Bobbiny 1,5 mm-es makraméfonal - avokádó
Az elkészült dekorációt felfűzheted girlandként vagy önmagában is mutatós dísze lehet az otthonodnak.
Az elkészítés menetét megmutatjuk.