Régóta birizgálta a fantáziámat, hogy hogyan is nézne ki egy könnyű, tavaszi-nyári takaró színátmenetes tortafonalból. Belevágtam...
A C2C technikát/mintát választottam. Megmondom őszintén ebben a mostani időszakban szükségem is volt egy olyan tevékenységre, ahol nem kell gondolkodni, a kezeim szabadon dolgozhatnak, egyfajta agykikapcsolásként működik. Ezért esett a választásom erre a viszonylag egyszerű, monoton és szép mintára.
A C2C minta mind egyszínű, mind színátmenetes fonalból is működik, de tény, hogy a színátmenet egy gyönyörű pluszt ad az elkészített munkának. Ugyanakkor a technika nagyon alkalmas minták elkészítésére is. Vegyél egy egyszerű keresztszemes mintát, és készítsd el C2C technikával. Garantált az öröm a végén!
A C2C mintával már foglalkoztunk korábban, be is mutattam Nektek, hogy milyen 3 alaplépésből áll. A korábbi videót megnézheted:
A minta ismerete és elkészítése az első lépés. De itt jön a képbe a színátmenetes fonal, amelyet jó ha teljes egészében kihasználunk, hogy a színátmeneteket szépen kiadja, de honnan tudhatom, hogy meddig bővítsem, hogy elég fonalam maradjon a végén még a szegély kialakítására is... Hát, igen, itt kezdődött a kísérlet. Ennek eredményét megosztom Veled.
A fonal, amelyet választottam 250 g-os tortafonal volt. 4-es tűvel dolgoztam. Takarónál jó, ha egy icipicit nagyobb tűt választunk, mert nem szeretnénk, ha egy páncél lenne az elkészült darab, jó, ha könnyed, szellős, kellemes az elkészült alkotás.
A kínálatunkból a Candy, Cotton Cake, vagy a Vegan Cake tortafonalakat ajánlom erre a célra. A felsorolt fonalak esetében más-más horgolótű méret ajánlott, a fő szabály vagy inkább ajánlás, hogy mindig a nagyobb méretet válaszd a takaró készítéséhez.
És akkor az én tapasztalatom a tortafonal felhasználási arányaihoz:
A kész takaró méretei: kb. 80x100 cm
- a 250 g-ból én 100 g-ot használtam el a szaporítási fázishoz, vagyis addig szaporítottam, amíg a már kész darab súlya 100 g körül nem lett.
- ezután egy viszonylag kisebb rész (kb 30 g volt) a magasítási, ahol az egyik oldalon már nem bővítettem a blokkok számát, csak a másikon
- a 3. befejező szakasz szintén kb 100 g-ot vett fel, ahol a téglalapot négyszögesítettem.
Végül a szegélyre is maradt éppen elég fonal.
A szegély mintája: a blokkok közötti részben dolgoztam, egy blokk-közbe 7 erp került, a következőben egy kúszószemmel fixáltam, majd újra 7 erp készült a következő blokk-közbe. Így mentem körbe.
/>
Az elkészült takaró nagyon kellemes, puha tapintású, éppen ideális vastagságú akár a nyári napokban is! Készítsd el Te is, és oszd meg Velünk az elkészült takaród fotóját!