Be kell valljam, még sosem csináltam hőmérséklet takarót... nem vonzanak az ilyen maratoni projektek, de jó érzés lehet év végén az elmúlt hónapok minden emlékét belelátni az elkészült műbe.
Ha még nem tudod milyen fonalat válassz, erre adtunk ötletet itt.
Igen ám, de milyen mintát használj?
Ha végiggondoljuk a mű elkészítésének folyamatát, akkor be kell látnunk, hogy az alkotásunk év végére hatalmasra duzzadhat. Ezért célszerű olyan mintát választani, ami "nem haladós", vagyis egy-egy sor nem jelent centikben mért növekedést. Hiszen, ha 365 napon keresztül minden nap csak 1 cm-el nő a takarónk mérete, akkor év végére egy több, mint 3 méteres megatakarónk lesz. Én a sima rövidpálcát is el tudom képzelni ennél a takarónál, mivel itt a színek fognak dominálni.
Ha mégis szeretnél valami kis mintát belevinni az alkotásodba, akkor nagyon jónak tartom az ún. moss stitch öltést, ami látványos, több színnél kifejezetten, kicsit egymásbamosódó sorokat eredményez.
Ebben a videóban ugyan pólófonalat használok, de a minta a moss stitch, amivel vékonyabb fonalat használva takarómintának is használhatod.
Így néz ki a minta, ha elkészül (Pinterest).
Ezt meg lehet variálni chevron mintává, vagyis valahol szaporítassz, valahol pedig fogyasztassz és akkor a minta V alakú lesz.
Forrás: Pinterest
Ha pedig még további mintákat szeretnél böngészni, akkor nézd meg a Horgolt takarók könyvet, ahol sok-sok mintából tudsz még válogatni.